Program ’13

Baby kategorija

  1. Obavezna kompozicija:
    • P. Proust – Bal služavki za flautu i klavir
  2. Kompozicija po slobodnom izboru
Maksimalno trajanje programa je 8 minuta. Obavezna kompozicija se izvodi napamet.


A kategorija

  1. Obavezna kompozicija:
    • P. Proust – Preludijum i igra za flautu i klavir
  2. Kompozicija po slobodnom izboru
Maksimalno trajanje programa je 12 minuta. Obavezna kompozicija se izvodi napamet.

B kategorija

  1. Obavezna kompozicija:
    • J. Rutter – Antička svita za flautu i gudački orkestar
      • I – Prelude
      • IV – Waltz
  2. Prvi i drugi stav jedne od navedenih sonata:
    • G. F. Händel – Sonata G-dur HWV 363b za flautu i baso kontinuo (Bärenreiter Edition, bez repeticija)
    • G. F. Händel – Sonata e-moll HWV 375 za flautu i baso kontinuo (Bärenreiter Edition, bez repeticija)
    • G. F. Händel – Sonata e-moll HWV 379 za flautu i baso kontinuo (Bärenreiter Edition, bez repeticija)
    • J. S. Bach – Sonata C-dur BWV 1033 za flautu i baso kontinuo  (Bärenreiter Edition, bez repeticija)
  3. Kompozicija po slobodnom izboru
Maksimalno trajanje programa je 25 minuta. Obavezna kompozicija se izvodi napamet.

C kategorija

Prva eliminaciona etapa

  1. Obavezna kompozicija:
      • C. Ph. E. Bach –  Sonata a-moll Wq 132 za flautu solo, I i III stav (bez repeticija, Universal edition)
  2. Jedan od sledećih koncerata:
    • J. Ibert – Koncert za flautu i orkestar, I stav
    • C. Reinecke – Koncert D-dur op. 283 za flautu i orkestar , I stav
    • A. Jolivet – Koncert za flautu i gudački orkestar, I i II stav
    • C. Nielsen – Koncert za flautu i orkestar FS 119, I stav 
Druga eliminaciona etapa

  1. Jedna od sledećih kompozicija:
    • H. Dutilleux – Sonatina za flautu i klavir
    • P. Sancan – Sonatina za flautu i klavir
    • F. Martin – Balada za flautu i klavir
    • A. Casella – Sičilijana i burleska za flautu i klavir
    • A. Jolivet – Pesma Linoa za flautu i klavir
    • T. Böhm – Velika poloneza op. 16 za flautu i klavir
    • P. Taffanel – Fantazija (iz opere C. M. von Webera „Čarobni strelac”) za flautu i klavir
    • F. Borne – Briljantna fantazija na teme iz opere „Karmen“ za flautu i klavir
  2. Jedna od sledećih kompozicija:
    • C. Hallfter – Debla za flautu solo
    • L. Berio – Sequenza za flautu solo
    • E. Carter – Scrivo in vento za flautu solo
    • H. Holliger – (é)cri(t) za flautu solo
    • T. Takemitsu – Voice za flautu solo
    • K. Stockhausen – In Freundschaft za flautu solo
Treća, finalna etapa

  1. Jedan od sledećih kvarteta:
    • W. A. Mozart – Kvartet D-dur KV 285 za flautu, violinu, violu i violončelo (Bärenreiter Edition)
    • W. A. Mozart – Kvartet C-dur KV 171 (285b) za flautu, violinu, violu i violončelo (Bärenreiter Edition)
    • W. A. Mozart – Kvartet A-dur KV 298 za flautu, violinu, violu i violončelo (Bärenreiter Edition)
Program se može izvoditi iz nota izuzev kompozicija pod rednim brojem 1 i 2 u prvoj etapi i rednim brojem 1 u drugoj etapi.
Oficijelni kamerni sastav Šestog takmičenja „Anton Eberst“:

Comments are closed